Jak skonstruować garaż? Podstawowe wiadomości dla budujących dom z garażem na własnej działce.

Posted on 02/09/2017 9:52am

Jeżeli chcemy zbudować dom i chcielibyśmy zbudować obok niego garaż, czeka nas podjęcie kilku ważnych decyzji. Oczywiście poza wyborem firmy, jaka ten garaż zbuduje. Czasem skonstruowanie mocnej, a jednocześnie najzwyczajniej w świecie estetycznej konstrukcji, dostosowanej do naszych potrzeb i do zewnętrznego wyglądu domu czy otoczenia to czasem naprawdę zadanie.


dom z garażem
Author: JDH Rosewater
Source: http://www.flickr.com
Podstawowa sprawa – to nasza decyzja, czy nasz garaż będzie blaszany, z drewna czy murowany. Naturalnie, należy uwzględnić fakt, iż jeśli jest to garaż w bliskim sąsiedztwie domu, powinien do niego po prostu pasować. Najczęściej producent garaży blaszanych ma do zaproponowania konstrukcje w wielu wariantach oraz odcieniach, jakie można bez problemu dopasowywać do swoich wymagań i preferowanych rozwiązań - P.P.H.U. BOŻENA WAWRZYCZEK Wawsystem. Sporym ułatwieniem będzie także to, iż proponowane garaże dostępne są w wersjach już gotowych, oraz zaprojektowanych na nasze zamówienie – o określonych wymiarach albo barwach. Druga kwestia – jak duży ma być ten garaż. Jeżeli na 2 auta, to ta konstrukcja jest inna niż kiedy powstaje garaż na jedno auto. Kolejna sprawa - czasem garaż przybiera też funkcję schowka czy nawet spiżarni, dlatego należy zadbać o jego umeblowanie. Rowery możemy postawić na stojaku, lecz też zawiesić na ścianie na kole. Jeśli już wiemy, że będziemy przechowywać w garażu sporo przedmiotów, nie tylko samochody lub rowery, pomyślmy, czy konstrukcja ma być ocieplona czy też nie i jakie bramy garażowe chcemy zastosować – ocieplone czy nieocieplone. Producent garaży blaszanych, jaki garaż będzie nam planował, na pewno podsunie najlepsze opcje, lecz w pierwszej kolejności trzeba zacząć od tego, że pod garaż trzeba przygotować solidny grunt.


Garaż i samochód
Podstawowym elementem jest nadanie jednego poziomu podłożu, na którym ma być postawiona konstrukcja. Wygodne są bramy garażowe otwierane przy użyciu pilota, ale czy bramy będą uchylne, czy będą chowały się w ścianie – to już ustalenia uzależnione od kilku czynników, na przykład od ilości miejsca. Jest możliwość zastosowania zmian w zbudowanym już blaszaku - znacznie więcej przeczytasz na www. Poszerzyć obszar albo wydłużyć konkretną konstrukcję czy nawet dodać drzwi lub okienka. Jednak lepiej postawić jedną, gruntownie przemyślaną konstrukcję.

Tags: konstrukcja, decyzja, zamówienie