Którą bramę garażową wybrać? Jakie są typy? Które rokują najlepiej?

Posted on 06/09/2017 7:54am

Wybór bramy do garażu wcale nie jest taki łatwy. Tradycyjne dwuskrzydłowe bramy rozwierne odchodzą do historii, są coraz rzadziej montowane. Są niezbyt komfortowe, ich otwieranie oraz zamykanie wymaga ręcznego obsługiwania każdego skrzydła z osobna. Do tego, odmykanie skrzydeł tego typu bramy wymaga sporej ilości przestrzeni przed garażem. Dlatego jeśli mamy krótszy pojazd jest to problemem. Musimy w związku z tym poszukiwać innego rodzaju rozwiązań.

mężczyzna
Author: Normstahl
Source: Normstahl
Miejsce takich bram coraz częściej więc zajmują bramy uchylne i segmentowe. Łatwo wybierzemy do nich siłowniki, które ułatwiają ich otwieranie bez potrzeby wysiadania z samochodu. Tego rodzaju bramy dostępne są w różnorakich rozmiarach, a do tego rodzajach wykończeń, dzięki czemu z łatwością znajdziemy model, który będzie dopasowany do wymiarów garażu albo klimatu domu np. http://www.wawsystem.pl/bramy-segmentowe-wi-niowski.html. Do wyboru są także bramy rolowane, nawijają się na bęben umieszczony pod sufitem lub blisko wjazdu do garażu.Wymagają one natomiast naprawdę sporo wolnej przestrzeni nad porożem. Są też bardziej kosztowne aniżeli bramy uchylne albo segmentowe. te pierwsze to bardzo trwały rodzaj. Ich najważniejszym elementem jest skrzydło, które porusza się na specjalnych rolkach po umiejscowionych w środku garażu szynach. Tego typu skrzydło bramy uchylnej faktycznie jest trochę ciężkie, ale do jego otwierania nie jest wymagane sporo siły. A to dlatego, że mechanizm bramy ma sprężyny, które ułatwiają jego obsługę. Jeżeli zdecydujemy się na wybór takiej bramy musimy zwrócić uwagę czy jest fabrycznie połączona z ościeżnicą, to powoduje, że jej zamontowanie zabiera mniej czasu. Musimy też wiedzieć, iż podczas otwierania oraz zamykania skrzydło takiej bramy wystaje trochę poza obrys garażu. Sprawdź: http://www.wawsystem.pl/bramy-garazowe-uchylne.html.

brama garażowa
Author: Hörmann
Source: Hörmann
To oznacza, że powinniśmy wygospodarować około 1-1,5 metrów przed wjazdem. Bramy segmentowe zbudowane są ze złączonych razem paneli, które napełnione są pianką poliuretanową. Robi ona izolację termiczną oraz akustyczną bramy. Podczas otwierania i zamykania skrzydło porusza się wzdłuż zainstalowanych wewnątrz garażu prowadnic oraz chowa pod sufitem. Dzięki swej budowie brama chowa się i nie zajmuje zbyt wiele miejsca na podjeździe. Najlepiej takie bramy kupować w dobrych miejscach, jak bramy garażowe.

Tags: garaż, Auto, obsługa, wjazd