O tym jak pewien wynalazek zmienia cały świat

Posted on 11/10/2017 1:59pm

Bywają w historii świata innowacje które powodują że zmienia się cała nasza faktyczność. Potem glob już nie jest taki sam i nigdy już nie będzie jak było. Takowym zdarzeniem we współczesnej historii świata jest wynalazek motoru. W zamyśle miało być to urządzenie upraszczające żywot rolnikom i eliminujące kłopot z niewystarczającą ilością jedzenia.

Vauxhall Astra
Author: grassrootsgroundswell
Source: http://www.flickr.com
Rezultat przeszedł przewidywania nawet samych twórców. Słowem, był to impuls do rozkwitu współczesnego przemysłu. W niecałe 100 lat zrewolucjonizował metody przemieszczania się. Powstały zupełnie nowe pojęcia tj. motoryzacja. Na temat również tu: popularne oświetlenie samochodowe.

Wynalazek ten wywołał również rewolucję w fabrykacji. Produkcja nie tylko przyśpieszyła, lecz też diametralnie się przeobraziła. Umożliwił on powstanie produkcji seryjnej, potem z biegiem czasu doprowadziło to do pojawienia się pojęcia standaryzacji, która zdecydowanie ułatwiła nam żywot. Nie trzeba już polegać na jednym producencie dajmy na to - żarówek.

Kia Cerato 1.6 SX 2014
Author: order_242
Source: http://www.flickr.com
Najogromniejszą chyba rewolucją mającą związek z tym wynalazkiem okazał się wynalazek samochodu. Jak większa część nowinek najpierw był on tylko cackiem dla majętnych, ale dość prędko stał się czterokołowiec normalnością. Powstał przemysł obsługujący ów wynalazek, a więc przemysł motoryzacyjny. myjnia (odkryj więcej), zatem ogół zjawisk mających związek z obiektem jakim jest samochód, jest dziś jedną z największych gałęzi gospodarki. Nie przypadkiem podniesienie cen benzyny w latach siedemdziesiątych było powodem jednego z największych zastojów w gospodarce ogólnoświatowej, a jednym z początkowych symptomów zapaści gospodarczej u progu dwudziestego pierwszego wieku był spadek sprzedaży nowych wozów.

Analogicznie - stały wzrost sprzedaży w dłuższym okresie może rokować poprawienie koniunktury w gospodarce. Motoryzacja stała się również obiektem troski polityków, i to od samego początku. Jednym z naczelnych propagandowych przedsięwzięć największego tyrana Zachodniej Europy było stworzenie auta dla robotnika. I dzisiaj w spokojniejszych czasach z ław parlamentarnych słychać co jakiś czas utyskiwania a to na ilość autostrad bądź też brak ojczystej marki czterokołowca. Wszystko to może świadczyć o tym jak wielkie znaczenie ma motoryzacja we współczesnym świecie. A tu rzeczy, które mogą się przydać niejednemu kierowcy - http://www.ceneo.pl/Plyny_eksploatacyjne.

Tags: Auto, motoryzacja, marki, produkcja